PLC.4 MIE P@gE
Clock
 
Neked sikerl?
 
Music Machine
<bgsound src="http://129.59.1.28/victory/audio/current/Lifehouse_-_Everything.mp3" loop=1>
 
Yahoo Rock top10

1. Fall Out Boy - Sugar, We're Going Down

2. Gorillaz - Feel Good Inc

3. My Chemical Romance - Helena

4.Papa Roach - Scars

5. System Of a Down - B.Y.O.B. 

6. The All-American Rejects - Dirty Little Secrets

7.Hawthorne Heights - Ohio Is For Lovers

8. Trapt - Stand Up

9. Relient K - Be My Escape

10. Staind - Right Here

 
Linkin Park
 
Animcik
 
Kottk
 
Zene
 
Lyrics
JONNY WAS lyrics
 
Zenei mfajokrl
 
Linkek az oldalhoz
 
Sign in
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Drogokrl

 

 

 

 1. Mit neveznk drognak?

Amg a mai magyar kznyelvben a drog sz jelentse egyenl az illeglis drogval, addig az addiktolgia (szenvedlybetegsggel foglalkoz tudomny) a kvetkez meghatrozst adja:

Drognak nevezzk azt az anyagot, amely a kzponti idegrendszerre hatva hangulati, gondolkodsbeli vltozsokat okoz s hatsa potencilisan kros a szervezet testi-lelki folyamataira. Ez a meghatrozs magba foglalja a leglis drogokat is (alkohol, nikotin, koffein).

Mg tgabb rtelemben – drognak neveznk minden olyan termszetes vagy mestersges anyagot, mely a szervezetbe bekerlve akr pozitv, akr negatv hatst vlt ki. A gygynvnyek, fszerek mrtkletesen alkalmazva jtkony (pozitv) droghatst eredmnyeznek.


2. Mit jelent a kmiai addikci?

A knyszeres drogfogyasztsnak az a viselkedsi mintja, amit a kvetkezk jellemeznek: a drog beszerzsre s fogyasztsra irnyul lekzdhetetlen vgy, valamint ers tendencia az elvonst kvet visszaessre. Az addiktv drogfogyaszts magban foglalja a dependencia s a tolerancia kifejldst (lsd ksbb).


3. Mit jelent a szerrel val visszals (drogabzus)?

Orvosi szempontbl abzusnak nevezzk a szer hasznlatnak azt a mdjt, ami a szervezetet krostja, az anyag mennyisge, helytelen hasznlata, vagy a hasznlat hossz idtartama miatt. Ms megfogalmazs szerint drogabzus brmely drog nhatalm hasznlata, amely eltr az orvosi elrstl, vagy az adott kultra ltal elfogadott trsas konvenciktl.


4. Mit neveznk dependencinak vagy szerfggsnek?                                               

A szerhez val hozzszoks utn a szer abbahagysa vagy a megszokottnl kisebb adagja a drogra jellemz megvonsi tneteket vonja maga utn. Ebben az esetben a szervezet "norml" mkdshez kell az anyag. A szer hinya pszicholgiai skon gynevezett svrgst okoz, mg bizonyos drogok elhagysa utn jellegzetes testi tnetek lpnek fel. Ez utbbit nevezzk testi vagy fizikai fggsnek. Mg lelki fggst gyakorlatilag minden pszichoaktv szer kpes kialaktani, testi elvonsi tnetek csak bizonyos drogok abbahagysa utn lpnek fel. A dependencia kialakulst a drog tpusn kvl befolysolja a szert hasznl egyn biolgiai s pszichs adottsga is.


5. Mit jelent a tolerancia?

A szervezet alkalmazkodsa miatt a drog kezdetben alkalmazott dzisa mr nem fejti ki ugyanazt a hatst, ezrt a kvnt hatshoz a drog mennyisgt emelni kell.


6. Melyek a kockzati tnyezk?

A kockzati tnyez szociolgiai fogalom. Azokat a tnyezket jelenti, melyek a drogfggk lettrtnetben a nem drogfgg populcihoz kpest gyakrabban vannak jelen. Ez nem jelent ok-okozati sszefggst a fggsg kialakulsra vonatkozan. Ilyen statisztikailag kirtkelt rizikfaktor pldul: a frfi nem, a csonka csaldban nevelkeds, a gyerekkorban rt bntalmak (fizikai, rzelmi, szexulis), egyes nevelsi mintk (tl bntet-korltoz vagy tl megenged- nemtrdm), a csaldban elfordul drogfogyaszts, az anya terhessg alatti drogfogyasztsa (cigaretta is!), a csald gyakori helyvltoztatsa (lland kltzsek).



II. Nhny gondolat a drogfggsgrl

Br mindegyik illeglis drognak ismert kulturlis cl felhasznlsa, Eurpban – amely egy alkoholt preferl kultra – ezek a szerek az orvostudomny kzvettsvel terjedtek el. Orvosi kutatsoknak ksznheti ltt a heroin is, amely a mktejben tallhat pium alkaloidjnak, a morfinnak egy mdostott vltozata. Mivel a morfint nemcsak fjdalomcsillapt, hanem fggsg okoz hatsban is fellmlja, ezrt a gygyszatbl kiszorult. Ers dependencit okoz tulajdonsga miatt alkalmas arra, hogy az ltala okozott fggsg vizsglata a fggsg ltalnosabb, tbbi szerre is alkalmazhat modelljeknt szolgljon.

A heroin s az pitok az agyi gynyrkzpontra hatnak. A heroin ezltal ptolja a mindennapi let nyjtotta rmket, s olyan alapvet vgyakat szort vissza, mint az hsg s a szexualits. A knyszeres droghasznl ember rzelmi lete fokozatosan elsivrosodik, szocilis lettere beszkl. A slyos pszichs problmkkal kzd ember eleinte a kls-bels szorongat lmnyek s a klvilg elli "elbjsra" hasznlja a szert. Ksbb a mindennapi drog megszerzsrt folytatott harc s az elvonstl val flelem slyosbtja meglev szorongst, amit – ms mdszerek nem lvn – szintn droggal csillapt. Ez a vzolt folyamat a drogfggst magyarz ngygytsi modellbe illeszkedik, mely szerint a drogozs az egyn llektani problminak hibs korrekcis ksrlete. Ezt Leon Wurmser amerikai pszichiter-pszichoanalitikus, aki maga is tbb szz heroin-fgg ember pszichoterpis kezelst vgezte, gy fogalmazza meg: "gy gondolom, hogy minden knyszeres kbtszer-hasznlat egy ngygyt ksrlet. Azok, akik intenzven foglalkoznak knyszeres droghasznlkkal jra meg jra tapasztaljk, ha a vlasztott droghatst elveszik tlk, elbb vagy utbb valamilyen ms tnet lp fel helyette. Neurotikus depresszit, ngyilkossgi ksrletet, impulzv reakcikat, lopst, elkborlst s slyos szorongsos rohamot tallhatunk leggyakrabban a betegek droghasznlatot megelz lettrtnetben. Ms szavakkal a knyszeres droghasznlat sokkal inkbb egy tnet a tbbi kztt, a httrben meghzd zavar kifejezdse, nem a betegsg maga." Elfordul, hogy az addikci nem ktdik egyetlen specilis szerhez: itt az a lnyeg, hogy mindig legyen "kznl valami", s ilyenkor az illet azt a drogot hasznlja, amihez ppen hozzjut. Ezt politoxicomninak nevezzk, s ltalban komoly szemlyisgzavart jell. Az gyakoribb, hogy specilis lelki problmkat a "megfelel" szerrel vagy szerek kombincijval elgtenek ki, ilyenkor a politoxocomnnal ellenttben az egyn rvidebb - hosszabb ksrletezs utn leragad annl a fajtnl. Kokain, illetve stimullszer-fggsg htterben sokszor depresszv tnetek llnak.

Mindemellett lnyegesnek tartom megemlteni, hogy a drog kiprblsa nem egyenl a drogfggsg megjelensvel. A drogok lmnyt nyjt hatsa miatt, az letkorra jellemz kvncsisgtl amgy is hajtva, szmos fiatal prblkozik a "tiltott gymlccsel". Kzlk csak igen kis szzalkban vlnak fggv. Ez nem azt jelenti, hogy a prblkozkra nem kell figyelni. Fontos, hogy a fiatal megrtse, ezek a szerek csak "ptszerek".


III. A drogokrl rszletesen   

A drogokat dominns hatsok alapjn ngy f csoportba oszthatjuk, amelyek a kvetkezk:

A/ A stimulnsok vagy a szleng nyelvn "gyorstk", ahogy a nevk is kifejezi, energetizljk, feldobjk fogyasztikat. Ezek kz tartozik a kokain, az amfetamin-szrmazkok (speed s extasy) s a leglis szerek kzl a koffein.

B/ A bdt szerek vagy kbtszerek csoportja, ers szorongsold, nyugtat hatssal rendelkezik. Ezek kz soroljuk az pitokat, az alkoholt, a ragaszt-higt szereket s a nyugtatkat.

C/ A hallucinognek legismertebb kpviselje az LSD (Lizergsav-dietilamid) vagy blyeg s szmos nvnyi alkaloid, pldul az gynevezett "varzsgombkban" tallhat psilocybin.

D/ A negyedik csoportba az atpusos hats drogok tartoznak, melyek a fenti hrom csoporttl eltr hatsmechanizmus vegyletek. E csoport prominens kpviseli a marihuna s a hasis, melyek az indiai kender (Cannabis sativa) alkaloidjai, hatanyaguk a THC (tetrahidro-cannabinol). Ide tartozik a PCP (Phenciclidin-chlorid) vagy ms nven “angyalpor”, emellett emltsre mlt az anabolikus szteroidok csoportja, melyet gyakran hasznlnak abzus szeren testptk s sportolk.

Ebbl a korntsem teljes felsorolsbl a terjedelem szabta hatrok miatt az t legelterjedtebb illeglis drog rszletes trgyalsra kerl sor.

 


 


Speed s Extasy

                                     


A kt amfetamin tartalm szintetikus drog elfutrait a 30-as vektl a gygyszatban alkalmaztk, ilyen volt pldul a Benzedrin, amit tbbek kztt a migrn, a tengeribetegsg s a depresszi kezelsre hasznltak. Ksbb az amfetamin a II. vilghborban mint rekrecis szer bizonyult hatsosnak. Szintn e hatsnak ksznhette sikert az US-ban az egyetemi dikok krben. Ksbb ismertt vl kros kvetkezmnyei miatt droglistra kerlt. Az amfetamin tartalm drog, a speed "kistestvreknt" a 80-as vekben ennek mdostott vltozata, az extasy terjedt el, amit 1985-tl szintn betiltottak. Az amfetamin gygyszatban trtn felhasznlsa egyb, kevsb veszlyes gygyszerek megjelense miatt beszklt. Figyelemzavaros gyerekeknl, narkolepsziban (napkzben fellp alvsi roham) valamint ritka, ms szerre nem reagl depresszis krkpekben mg ma is alkalmazzk.

Hatsok, amirt fogyasztjk:

A Speed s az Extasy feldobottsgot okoznak s az egsz jszakn t tart stimull, llkpessg javt hatsuk miatt diszkdrogknt terjedtek el. Alkalmanknti hasznlatakor gyorst hatsa figyelhet meg, gyorstja a beszdet, az asszocicit, a gondolkodst. Nveli a szexulis teljestkpessget (rendszeres hasznlatnl ez ellenttesen rvnyesl). Az Extasy tablettknak hallucinogn hatsa is van, s hasznli gyakran szmolnak be egyfajta rzelmi megnylsrl, gtlsolddsrl. Hatidejk tlagos dzis esetn 4-6 ra.

Mellkhatsok, kvetkezmnyek:

Fizikai szinten a stresszre adott vlaszreakcik jelennek meg, emelkedik a vrnyoms, n a pulzusszm, tgul a pupilla, cskken az hsgrzet s n az bersg. Nagyobb adagok alkalmazsa esetn szorongsos, pnik llapot alakulhat ki, slyosabb esetben pszichzis, ldztetsi tveszmkkel. A szervezet folyadkvesztse miatt kiszrads veszlye llhat fenn s a szerek mrgez hatsa fokozdik. A vese s a szv terhelse megn. Rendszeres hasznlata mjkrost, emellett az extasy tablettk idegkrost hatst is kimutattk. Alkalomszer hasznlat utn is nyomott hangulat s fokozott alvsigny jelentkezik, mg rendszeres, huzamosabb idej hasznlat utn depresszi alakulhat ki.

Fggsget okoz hats:

Az amfetaminokkal szemben gyorsan kipl tolerancia. Fizikai dependencit nem okoz, viszont pszichs fggsget igen. Abbahagysa esetn a szer utni svrgs, letrt hangulat, krnikus fradtsgrzs alakulhat ki. tlagos dzisuk: Extasy: 8o-16o mg, speed: 5-3o mg.

A szerhasznlat mdjai:

Poralakban szippantva, szrva (intravnsan), illetve tabletta formjban szjon t.




Kokain

                                      


A kokain a Dl-Amerikban shonos kokacserje leveleibl ellltott fehr por, melynek kristlyos formjt crack-nek nevezik. Eurpban a mlt szzad kzepn lltottk el s a szzad vgn npszer stimull szerknt futott be. (1903-ig a Coca-cola is tartalmazta). Szmos ismert szemlyisg, kztk Sigmund Freud is a hasznli kz tartoztak. A gygyszatban helyi rzstelentknt, a depresszi ellen s a morfin-dependencia megakadlyozsra alkalmaztk. Az orvosi hasznlatbl ers addiktv hatsa miatt kiszorult, br sebszeti clokra ritkn ma is alkalmazzk. Az illeglis piacon npszersge mig is nagy, annak ellenre, hogy az egyik legdrgbb drog. Felhasznli kre jval szlesebb, mint a tbbi illeglis drog.

Hatsok, amirt fogyasztjk:

Intravns alkalmazskor intenzv eufria-rzs jelentkezik, amely pr msodpercig tart. A kokain jval rvidebb hatstartalm, mint az amfetamin-szrmazkok, hatideje a felhasznls mdjtl fggen, maximum egy ra. Gyors metabolizcija (anyagcserje, lebomlsa) miatt rendszeres hasznlata sorn ers lelki fggsget alakthat ki. A tbbi stimullszerhez hasonlan energetizl, a fizikai s szellemi teljestkpessget fokozza, az hsg s a szomjsgrzetet cskkenti.

Mellkhatsok, kvetkezmnyek:

A stimullszereknl rszletezett vrkeringsi s szvhatsok itt is jelentkeznek, tladagolsnl szvinfarktus, epilepszia s pszichzis alakulhat ki. Magzatkrost hats, rendszeres hasznlata utn depresszi lphet fel.

Fggsget okoz hats:

Fleg intravns hasznlat utn, illetve az elfstlhet kristlyos formj crack fogyasztsa kapcsn ers pszichs fggsg alakulhat ki, fizikai fggst nem okoz. A crack hasznlatnl komoly tdkrosodst rnak le. tlagos dzisa: 1o-5oo mg.

Hasznlat mdja:

Por alakban szippantva, intravnsan, crack esetben cigaretta formjban. A kokalevl rgsa fleg a kokain shazjban szoksos.



LSD

                 

A hallucinogn csoportba tartoz drog hasznlata szmos kultrbl ismert. A nyugati vilg Albert Hoffman felfedezse nyomn ismerte meg, aki egy anyarozson lskd gombt a vrkeringst befolysol alkaloidjai miatt vizsglt. Ekzben fedezte fel az LSD-t, melynek hallucinogn hatsa a szer vletlenszer lenyelse utn derlt ki. A felfedezs nyomn a drog intenzv vizsglata kezddtt el. Pszichs, tudatmdost hatsait pszichiterek vizsgltk s pszichoterpis alkalmazsra is sor kerlt, mivel a szer hasznlatakor a tudattalan fantzik knnyen hozzfrhetv vlnak. Ksbb a 60-as vekbeli hippi-kultrban az LSD-hasznlat a trsadalom elleni lzads egyik szimblumv vlt. Br az akkori LSD-hasznlat jval inkbb pozitv rtkrendbe gyazottan trtnt (szeretet, bke, nmegismers), mint ma, a szer rendkvl ers pszichs hatsa miatt szmos krt okozott. Ennek kvetkeztben a 60-as vek vgn betiltjk. Manapsg ismt n a npszersge, mint rekrecis, diszkdrog. Az gynevezett blyeg - az LSD-vel impregnlt papr - a 60-as vek LSD-s tablettinl kisebb hatanyag-tartalm, vltoz minsg kiszerelsi forma.

Hatsok, amirt fogyasztjk:

Az LSD hatsa a tbbi szernl jval inkbb dzisfgg. Kis adagban inkbb a hangulatot befolysolja, nagyobb adagoknl tudatmdost hatsa a jellemz, mely az rzkels megvltozsban jelentkezik. Ilyenek a vizulis illzik, szinesztzik, az id mlsa rzkelsnek megvltozsa. Gyakran tapasztaljk fogyaszti azt, mintha megllna az id. A dominns balfltekei mkdst, a racionlis gondolkodst felvltja egy jobbfltekei, hangokban, kpekben, rzetekben, szimblumokban val gondolkods, melyhez az egyn hangulattl, fantziitl fgg rzelmek trsulnak.

Mellkhatsok, kvetkezmnyek:

Mivel az LSD-hatst az egyn belltottsga, hangulata s a krnyezeti hatsok nagymrtkben befolysoljk, az tlt lmnyek (az gynevezett trip vagy utazs) lehetnek igen kellemetlenek. Szorong-depresszv, pnikllapot alakulhat ki. Ez az gynevezett rossz utazs, (bad trip) klnsen azrt kellemetlen, mert az LSD hats hossz, fl napig is eltart. Hatsnl fogva lappang pszichitriai betegsgeket hvhat el. Flash-back jelensgnek vagy "jrajtszsnak" hvjk azt a tvhatst, amely a szer vrbl val kirlse utn jelentkezik, egyfajta emlkezs formjban. Ez az LSD utazs alatt tlt lmnyek LSD nlkli tlst jelenti, amely lehet kpi, hangulati, vagy akr zsigeri emlkezs. Mint ahogy a trip, a flash-back is lehet pozitv vagy negatv lmny. sszefoglalan, az eddig ismertetett szereptl eltren az LSD-t gyakorlatilag nem lehet tladagolni, ugyanakkor rendkvl ers pszichs hatsai miatt lelkileg labilis emberekre veszlyes lehet.

Fggsget okoz hats:

Hatshoz gyorsan tolerancia alakul ki. Fizikai fggst nem, de lelki fggsget okoz, ptszerknt val rendszeres hasznlata elfordul. Ilyenkor a pszichs problmk megoldsra s egyfajta fantziavilgba val elmerlsre hasznljk a szert.

Hasznlat mdja:

Az LSD-vel impregnlt papr (blyeg) lenyalsa, szjpadlsra helyezse, mivel az anyag a nylkahrtyrl knnyen felszvdik. tlagos dzisa: 1oo-25o mikrogramm.






Marihuna s hasis

                                         

A marihuna az indiai kender levelbl, levlcscsaibl s virgzatbl kiszrts utn kszlt dohnyszer keverk. A hasis a kendervirgok gyantjbl ellltott prselt ksztmny, melyben a hatanyag tartalom (THC) krlbell tszr magasabb. A vilgon a negyedik legnpszerbb drog. Mg keleten a kenderszvsnak kulturlis hagyomnyai vannak, Eurpban s Amerikban jra s jra fellngol a trsadalmi vita ennek, az orvosi szempontbl legveszlytelenebb tiltott szernek a legalizlsval kapcsolatban. A drog legalizlst srget vlemnyek szerint a szer illeglis piacrl val kivtele cskkenten az egyb illeglis szerekhez val hozzjuts lehetsgt. A msik oldalon leginkbb az gynevezett "kapu" terival rvelnek, mely szerint a marihuna fogyaszts okozati sszefggsben llna a ksbbi destruktvabb szerekhez val fordulssal.

Hatsok, amirt fogyasztjk:

A marihuna s a hasis fogyasztsa a hangulatra hat, ltalban jkedv, feldobottsg, oldott hangulat jelentkezik. Hasznli olykor kitr jkedvrl, nevetgrcsrl szmolnak be. Nagyobb mennyisg vagy nagyobb hatanyag-tartalm szereknl mr inkbb dominl az rzkelsre kifejtett hatsa: az rzkszervek mkdse kilesedik, beszmolk szerint a marihuna-fogyaszt egyn jobban hall, szagol, zlel, tapint. A mvszi s a kreatv tevkenysgek kibontakozhatnak. Emellett a bels, sajt testbl rkez informcik vtele is javul, az illet tli felgyorsult szvdobogst. Mind a pozitv, mind a negatv rzelmek tlse intenzvebb vlik. Hatstartama kb. 2-3 ra.

Mellkhatsok, kvetkezmnyek:

Mivel a negatv rzsek szintn felersdnek, a marihuna fogyasztsa jrhat szorongssal, esetleg pnik tlsvel. A testi reakcik a kvetkezk: pupilla-tgulat, a szem kthrtyjnak pirossga, pulzusszaporulat, megnvekedett tvgy, nagyobb adagoknl lmossg, alvs. Hallos dzisa nem ismert. Rendszeres, hosszan tart hasznlata tdkrosodshoz, memriazavarok kialakulshoz, a gondolkodsi kpessg romlshoz vezethet, emellett a hangulati let elsivrosodsa, aptia jhet ltre.

Fggsget okoz hats:

Testi fggsget nem, ellenben pszichs fggsget okozhat.

Hasznlat mdja:

A marihunt ltalban cigaretta formjban hasznljk, sztmorzsols utn a hasis is elfstlhet. Mindkt szer szjon t is fogyaszthat, ltalban valamilyen stemnybe stik bele. A marihuna s a hasis felhasznlsra szmtalan recept terjedt el.


pitok

                                                            


Az pium rgta ismert anyag, lvezeti hasznlata fleg a Tvol-Keleten volt jellemz. Nyugaton az els alkaloidkat a 19. szzad elejn lltottk el, melyeket a gygyszatban kiterjedten alkalmaznak ma is. A kbtszernek nem minsl hatanyagait khgscsillaptsra, hasmens elleni gygyszerknt adjk. A morfin, amely kbtszernek minsl, mig a leghatsosabb fjdalomcsillapt. Abzus-szer hasznlata is a gygyszatbl ntt ki, az els drogfggk kztt szp szmmal voltak orvosok, polk. Ers fggsg-okoz hatsa miatt alkalmazsa kizrlag orvosi felgyelet mellett, szigor elrsoknak megfelelen trtnhet. Az pitok illeglis formi kztt a heroin, a morfin, s a mkgubkbl fztt gynevezett mktea a legnpszerbb.

Hatsok, amirt fogyasztjk:

Intravns hasznlatkor egy hirtelen jelentkez s elml kjrzet, az gynevezett "flash" rzs lp fel. Eufrit okoz hatsa ers, emellett ltalban egy kellemes, lebeg llapot jn ltre, melyre a nyugalom s a befel-forduls a jellemz. A hats egybknt egynenknt vltoz, az els hasznlat nmelyeknl kifejezetten negatv lmnyt jelent.

Mellkhatsok, kvetkezmnyek:

A heroin szmos testi elvltozst okoz: cskkenti a vrnyomst, szkti a pupillt, lasstja a blmkdst, hosszan tart hasznlat esetn lland szkrekedst okozva. Kezdeti hasznlatakor gyakran hnyinger, hnys lp fel. Gtl hatst fejt ki a lgzsre. ltalban cskkenti az tvgyat s a szexulis aktivitst. Tladagolsa hallt okozhat, a lgzkzpont bnulsa miatt fullads, emellett szvritmuszavar lp fel. A tladagols leginkbb az anyaghoz nem szokott szemlyt veszlyezteti. A feketepiacon tallhat heroin gyakran szennyezett, ezrt hatanyagtartalma vltoz, hatsa nehezen kiszmthat. A gyakorlott heroin-hasznlk ezrt az anyagot elszr "beprbljk": ez egyfajta elkstols, melynek segtsgvel a szer minsge megllapthat. Elfordul, hogy egy "vletlen" heroin-hall mgtt egy vgkpp kiltstalan helyzetbe kerlt ember ngyilkossgi szndka hzdik meg. A heroin rendszeres hasznlata szmos kvetkezmnnyel jr: cskken az immunvdekezs, ezt slyosbtja a nem kielgt tpllkozs. Romlanak, ksbb kihullhatnak a fogak. Klnbz fertzsek lpnek fel, melyek klnsen intravns hasznlatnl veszlyesek, lsd hepatitis, AIDS. Emellett a heroin rombolja az illet szocilis ktdseit, az egyn egyre inkbb elszigeteldik, egzisztencilisan lecsszik.

Fggsget okoz hats:

Ers pszichs s testi fggst okoz. A tolerancia gyorsan kialakul. A szer hinyban a hasznlt adagtl s a hasznlat idtartamtl fgg erssg testi tnetek lpnek fel, melyek a kvetkezk: hidegrzs, izzads, knnyezs, orrfolys, hasmens, csont s zleti fjdalmak, alvskptelensg, ingatag vrnyoms, pupillatgulat s slyos szorongsok. A folyamat egybknt csak a legritkbb esetben hallos kimenetel. Az elvonson tesettek beszmoli szerint a testi tnetek eltrplnek a lelki szenveds mellett, melyet a szer utni svrgs okoz. Az elvons testi panaszai arnylag rvid idn (7-1o nap) bell megsznnek, mg a lelki problmk, a depresszi hossz ideig fennllhatnak.

Hasznlat mdja:

A heroin szmos mdon hasznlhat: cigaretta formjban, flirl fstlve az gynevezett "srknyeregets" mdszervel, orrba szippantva s intravnsan. tlagos dzis: 5o mg-1g. Rendszeres hasznlknl ez akr napi tbb gramm is lehet.



Vgezetl, nhny elterjedt tvhitre hvjuk fel a figyelmet:

1. Az egyszeri kiprblstl egyenes t vezet az elvonkrig

Statisztikai adatok tmasztjk al, hogy a kiprblk tlnyom tbbsge nem vlik drogfggv.

2. A drogproblmt brtnnel vagy knyszerzubbonnyal kell kezelni. A drogproblma elssorban nem rendri vagy orvosi krds. A megelzsnek a szletsnl kell elkezddnie egy nyitott, harmonikus csald vdburkban. Emellett az ignyes letre, rtkekre trtn oktatsban, a felelssgre val nevelsben a tanrok egyni pldaadsa is nagyon fontos.

3. Minden drog egyformn veszlyes

A testi egszsg szempontjbl nzve igen, mg egyes drogok egyszeri kiprblsa is tladagolshoz, hallhoz vezethet (heroin), ms drogoknl hallos dzis nem ismert (marihuna). Pszichs krosods szempontjbl az egybknt kevsb veszlyes hallucinognek egyszeri kiprblsa is veszlyes lehet, klnsen labilis pszichj egyneknl. Addiktv potencilt illeten az pitok llnak az els helyen.

 

 
dv:)

 
Idzetek

Some days I sit, starin' out the window
Watchin' this world pass me by
Sometimes I think theres nothin' to live for
I almost break down and cry
Sometimes I think I'm crazy
I'm crazy, oh so crazy
Why am I here, am I just wasting my time?

 
Szimpla men
 
Miegyms
 
Script
 
Shows of MTV
 
Faint
I cant feel the way i did before, dont turn your back on me i wont be ignored!
 
Portlok, oldalak
 
Bartaim portljai
 

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros